KARANLIKTA HIÇ BIR SEY KALMASIN!
Yeni Nüklear Silahlara HAYIR... Yeni Nükleer Hedeflere HAYIR... Nükleer Savas Için Yeni Gerekçelere HAYIR... Nükleer Testlere HAYIR...
Yildiz Savaslarina HAYIR... Uzayin Silahlandirilmasina HAYIR...
Her Çesit Silah Üretimine, Savas ve Savas Kültürüne HAYIR...
Yeryüzümüz henüz bir tane... Onu tahriplerimiz sonucu yok edersek, baska nereye gidecegiz?

MEDYA BÜLTENI:

4 Kasim 2003 - New York

Cumhuriyet'in 80nci Yildonmu Kutlamalari Çerçevesinde

TIMELESS CITY ISTANBUL - ZAMANSIZ SEHIR ISTANBUL

Light Millennium Presents...

Ömer Muz'un Istanbul temali suluboya resim sergisi
New York'ta 4 Kasim'da aciliyor...


Bu güne kadar açtıgı basarılı suluboya resim sergileriyle adını duyuran Ressam Ömer Muz, 30 Ekim ile 21 Kasım tarihlerinde  ABD’nin NEW YORK Kent’inde Kültür Bakanliginin düzenledigi Cumhuriyetin 80 ‘inci kurulus kutlamaları çerçevesinde Timeless City Istanbul baslıklı sergisini açıyor . Serginin acilis resepsiyonu, 4 Kasim Sali gunu saat 18:00’dan itibaren gerceklestirilecek.

Yurt içinde 21 kisisel sergi açan Ömer Muz ‘un bu sergisi aynı zamanda ilk yurt dısı sergisi olması özelligini de tasımakta.

Timeless City Istanbul sergisi, New York’ta Kültür ve Turizm Bakanlıgı Ateseligi’ne baglı, 821 United Nations Plaza, (46nci Sokak, 1nci caddenin kosesi) giris katinda yer alan "Turkish Center" ile Türk Evi’nde gerçeklestirilecek. Serginin sponsoru, New York Türk Kültür ve Turizm Ofisi.  Serginin küratörlügünü  Bircan Ünver, organizasyonunu ise Light Millennium gerceklestiriyor.

New York’ta, Cumhuriyet’in 80.nci Yildonumu Kutlamalari cercevesinde, New York Kültür Atesesi Levent Demirel’in desteginde hazirlanan etkinliklerden biri olarak da, sergi, Cumhuriyet'in 80.nci Yildonümü kutlamalari programi çercevesinde gerçeklestiriliyor.

Timeless City Istanbul adli solo suluboya sergiye, Omer Muz 54 yeni yapitiyla katılmakta, ve eserlerini suluboya teknigini izlenimci – belgesel tadında sunmaktadır.

Serginin ana temasını Istanbul’un 20.nci yüzyıl baslarındaki görünümlerinden ve günümüzden olusturan sanatçı,  yine o bildik ustaca suluboya anlatımlarını izleyiciye buyulu bir nostaljiyle sunarken, ayni zamanda Istanbul'un dun ve bugun de degismeyen ve gelecekte de degismeyecek gorkemli siluetine gondermeler yapiyor.

Kendinden çok önceki kusak olan Hoca Ali Rıza’nın izinden yürüdügünü belirten sanatçı, bu sergisinde ilk kez klasik anlatımlarının yanı sıra, suluboya da ki bilinen boyut sınırlarını asmakta ve izleyiciye yine Bogaz’ın rüzgarlı kıyılarını, derin bir sükunet içinde salınan sandallarını Marmara’nın beyaz kugularını andıran vapurları, Beyoglu ile bütünlesen ve simge halini almıs tramvayları, Galata Köprüsünün 1925’lerini, Galata  Kulesi’nin o mistik sokagının sonunda ayakta duran heybetini ve her mevsimin ve her iklimin adamları olan balıkçıları ve daha Istanbul’a ait dün ne varsa bu gün de var olan tüm güzellikleri hüzünlü bir özlem ve duygulu bir bakısla izleyiciye sunuyor.

  

Sergi haftaarasi 9:00 - 5:00PM arasi, 21 Kasim'a kadar izlenebilir.

* Serginin gerceklesmesinde cok degerli katkilari ve destegi nedeniyle, Kultur ve Turizm Atesesi, Levent Demirel’e cok tesekkur ediyoruz.

* Ayrica, sanatcimiza destegi için, The Manhattan Marmara Oteli’ne de cok tesekkur ediyoruz.

 

BASIN ICIN:
Sergiden fotograf ve sanatciyla roportaj icin: 16:30 – 18:00 Sali, 4 Kasim 2003.

Sergi ile ilgili daha fazla bilgi veya gorsel materyal icin iletisim:
Bircan Unver
E-mail:
contact@lightmillennium.org
bircanunver@earthlink.net

ISIK BINYILI ile ilgili medya bulteni ve kültürel etkinliklerle ilgili duyurulari almak istiyorsaniz, luutfen bize
yaziniz . Iletisim> contact@lightmillennium.org

Yazili ve gorsel ürünlerinizi YAYIN ILKELERIMIZ çerçevesinde, yayinlanmak üzere her zaman gonderebilirsiniz...
ILETISIM
ISIK BINYILI e-dergisi - The Light Millennium, Inc., bunyesinde
kamu yararina yayinclik ilkesiyle 17 Temmuz 2001 tarihinde
New York'ta kurumlasti.
Kurucu: Bircan Unver


"ISIK BINYILI'nin OZ'U SIZLERSINIZ."
Global Baris Hareketine EVET, Birbirimizi Anlamaya ve Sevmeye EVET, Yüce Insanlik Için EVET, Biricik Yeryüzünü Korumaya EVET,
Daha Iyi Yarinlar Için Büyük Düslere EVET, Global Pozitif Bir Enerjinin Olusmasina EVET, Global Seffaflikla Iç Dünyamiz ve Düsüncelerimizi Aydinlatmaya EVET...
Sonbahar-2000
TURKCE
ANASAYFA
ENGLISH
Content
©ISIK BINYILI e-dergis Bircan ÜNVER tarafindan tasarlandi ve uretildi.
. 9ncu Sayi. Yaz 2002, New York.

URL:
http://www.lightmillennium.org
ISIK BINYILI platformuna katildiginiz ve ilgi gosterdiginiz icin cok tesekkur ediyoruz.
Aylik güncellestirmeler için BUGÜN sayfasini ziyaret ediniz.
ISIK BINYILI, Mac platformunda uretilmistir.